Konferencja naukowa w Katowicach

6.12.2022 na konferencji naukowej „Zagrożenie Wykluczeniem w Społeczeństwie Informacyjnym” w Katowicach, członkinie naszego koła: Gosia, Julia i Alicja miały możliwość zaprezentowania swojego referatu.

Na wydarzeniu organizowanym przez Koło Naukowe Infologów UŚ z Uniwersytet Śląski w Katowicach było wielu studentów, którzy w ciekawy sposób przedstawili swoje rozumienie i dociekania na ten temat.

Reprezentantki UMK przybliżyły słuchaczom z całej Polski problem wykluczenia cyfrowego osób ze ślepotą barw. Poruszyły go nie tylko od strony teoretycznej, ale przedstawiły również wyniki własnych badań na osobach z tej grupy.

Konferencje takie jak ta pozwalają nam na poszerzanie własnych horyzontów i rozwijanie swojej wiedzy w zakresie architektury informacji i nie tylko. Już nie możemy doczekać się kolejnej!