Studenckie Koło Naukowe Architektów Informacji UMK

Poradnia Tworzenia Stron WWW

Poradnia Tworzenia Stron WWW to inicjatywa, którą prowadzimy w ramach działalności naszego koła w szeregach YUFE i Sekcji Międzynarodowej. Nasz zespół składa się z utalentowanych młodych studentów, którzy pasjonują się analizą i doskonaleniem stron internetowych. Naszym głównym celem jest uczynienie witryn internetowych bardziej efektywnymi i atrakcyjnymi dla użytkowników. Koncentrujemy się na aspektach zgodnych z zasadami dostępności, użyteczności i optymalizacji pozycjonowania. Przeprowadzamy szczegółowe analizy istniejących stron internetowych, wskazując obszary, które można ulepszyć, aby zapewnić odwiedzającym lepsze doświadczenia. Wciąż rozwijamy nasze umiejętności, doskonalimy się w tej dziedzinie i przyczyniamy się do poprawy przestrzeni wirtualnej. 

Stworzenie strony internetowej to zadanie, które może się wydawać trudniejsze niż się początkowo wydaje, zwłaszcza w obliczu rosnącej popularności mediów społecznościowych. Niemniej jednak, posiadanie własnej wizytówki w Internecie jest istotne. Nasza Poradnia Tworzenia Stron WWW udziela praktycznych wskazówek dotyczących właściwego projektowania stron internetowych, pokazując, na co zwrócić uwagę na każdym etapie pracy, jakich błędów unikać i jak zwiększyć swoją widoczność w sieci np. za pomocą przygotowanych przez nas audytów. Naszym głównym celem jest przekazywanie wiedzy dotyczącej projektowania witryn internetowych, uwzględniając najważniejsze zasady dotyczące architektury informacji, estetyki, funkcjonalności i użyteczności stron internetowych. Oferujemy również wskazówki dotyczące ochrony swoich danych w Internecie. Koordynatorami naszej Poradni są dr Przemysław Krysiński i dr Natalia Pamuła-Cieślak z Katedry Badań Przestrzeni Informacyjnej.

Obecnie nasz zespół składa się to:

  • Tatiana Foks,
  • Maria Lichograj,
  • Hubert Nastachowski,
  • Patrycjusz Ostrowski,
  • Mateusz Szudra,
  • Aleksandra Śnieć,
  • Feliks Trembowiecki,
  • Zuzanna Zura.

Masz pytanie? Wyślij je tutaj: formularz zgłoszeniowy lub na: architekciinformacji@umk.pl. Listę wszystkich poradni znajdziesz tutaj w tym i naszą poradnię