Spotkanie na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie

31 maja br. na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK członkowie naszego koła – Mateusz Szudra i Aleksandra Kuchta wraz z Oliwą Pietrusiak (studentka III roku architektury informacji) poprowadzili spotkanie poświęcone projektowi badania dezinformacji. Nasi reprezentacji przypomnieli początki projektu m.in. akcję #StopFakeNews, pokazali przykłady nieprawdziwych informacji na temat konfliktu rosyjsko-ukraińskiego oraz opowiedzieli o efektach działania studenckiego zespołu do walki z dezinformacją, które działa pod nadzorem dr hab. Małgorzaty Kowalskiej-Chrzanowskiej i dra Przemysława Krysińskiego. Na koniec spotkania studenci mogli wykazać się swoją wiedzą z zakresu badania dezinformacji. Spotkanie zakończyło się serią pytań zarówno od studentów jak i od dr Katarzyny Amrozy – organizatorki spotkania.