AIDA 2022

W dniach 9-10 czerwca 2022 uczestniczyliśmy w trzeciej edycji konferencji naukowej AIDA – Architektura Informacji Jako Dyscyplina Akademicka. Tegorocznym hasłem przewodnim było „architektura informacji z perspektywy UX”. Tegoroczna edycja odbyła się w Krakowie, więc przy okazji mogliśmy odwiedzić dawną stolicę naszego kraju. Wysłuchaliśmy wystąpień prelegentów z całej Polski – zarówno z Uniwersytetu Łódzkiego jak i Uniwersytetu Wrocławskiego. Nie zabrakło także reprezentacji naszego UMK, ponieważ nasi wykładowcy mieli, aż 3 wystąpienia. My również mieliśmy okazję brać czynny udział w tym wydarzeniu, ponieważ zaprezentowaliśmy nasze postery. Zostały one ciepło przyjęte. Zobaczyliśmy, zdobyliśmy doświadczenie i teraz jesteśmy gotowi, aby występować na kolejnych konferencjach naukowych nawet jako prelegenci.

poster o tytule "Badanie jakości stron sklepów ze sprzętem AGD i RTV"
„Badanie jakości stron sklepów ze sprzętem AGD i RTV” autorstwa Aleksandry Kuchty, Mateusza Szudry oraz Aleksandry Śnieć
poster o tytule analiza zachować użytkowników internetu i mediów społecznościowych
„Analiza zachowań użytkowników internetu i mediów społecznościowych” autorstwa Julii Dzikoń oraz Alicji Jakubczyk